Náš cíl

Našim cílem je odchovávat  Border collie zdravé  se zaměřením na výkon a exteriér. Záměrem je také přiblížení se typu žádané Borderky v souladu s  platným standardem FCI. Zároveň dbáme na instinktivní vlastnosti plemene, udržení typické povahy a zachování původních pracovních schopností.

Krytí

Krytí  je předem dlouhodobě plánováno. K chovu používáme pouze rodiče , kteří mají  genetické testy s dobrými výsledky. Také musí vykazovat inteligenci, vyrovnanost, zájem o práci a výborný exteriér. Velmi dbáme na vhodnou skladbu rodokmenu a kombinaci povahových i exteriérových vlastností. Důležité pro nás je aby docházelo k co nejmenší míře příbuzenské či liniové plemenitbě. Preferujeme především zahraniční  krytí k vůli přílivu nové krve do chovu.

Štěňata

Štěňátka díky genetickým testům rodičů nikdy neonemocní danými nemocemi. Po narození jsou štěňata prohlédnuta veterinárním lékařem.   Naše feny i štěňata mají nadstandardní veterinární péči na nejmodernější veterinární klinice v Severomoravském kraji. Jsou řádně odčervena, očkována a čipována. Štěňata jsou pod neustálou kontrolou. Jsou odchována doma i venku s neustálým kontaktem lidí, dětí a jiných zvířat. Velmi dbáme na správnou socializaci. Štěňata podstupuji speciální socializační program- návyk na ruch, jízdu autem, seznamování s  rozmanitým prostředím, a s různými druhy věcí i hraček. Všechna štěňata budou odčervena, očkována, čipována. Každé štěně bude mít svůj očkovací průkaz - pas a průkaz původu. Každé štěně před odchodem do nového domova podstoupí veterinární prohlídku s potvrzením zdravotního stavu. Každé štěně dostane fotokopii zdravotních testů rodičů (dle možnosti) a ,,Start,, balíček do nového domova.

Cena štěněte závisí na kvalitě a na jeho rodokmenu.

Zdraví

Zdraví obecně. V našem chovu se snažíme určitými metodami eliminovat  dědičné  a všemožné nemoci. Důsledností se problémům snažíme předcházet. Genetika je však nevyzpytatelná a tak se i přes veškerou snahu může zdravotní problém vyskytnout. V takovém případě je důležité problém eticky vyřešit. Některé problémy se bohužel předem odhadnout nedají, proto tedy nabízíme NADSTANDARDNÍ ZÁRUKU . Více v kupní smlouvě.

Nový majitel

Do chovu vkládáme maximum, a je pro nás zásadní  další vývoj a život našich miminek. Proto velmi dbáme na to, do jakého prostředí štěňata odcházejí. Border collie je velmi aktivní, proto hledáme i aktivní majitele pro naše štěňata. Upřednostňujeme tedy majitele, kteří se s pejskem chtějí věnovat nějaké činnosti a také budeme potěšeni pokud bude náš odchovanec prezentován na výstavách.

Toto plemeno a především štěně z našeho chovu není vhodné pro lidí, kteří jsou časově vytíženi a pro lidi, kteří převážně provozují gaučing. Také bych ráda upozornila, že Border collie není výhradně kotcový pes! Borderka miluje a potřebuje kontakt se ,,svým,, pánem. S klidem pejsek v kotci bydlet může, ale jen s podmínkou, že je mu dopřán dostatečný kontakt, volnost a aktivita – zábava. A to především k oboustranné spokojenosti jak pána, tak pejska. Je dobré brát i v úvahu, že Borderky línají téměř celý rok.

Kupní smlouva
Samozřejmostí je u nás kupní smlouva. V ní jsou zakotveny podmínky prodeje a záruky  za které se chovatel zavazuje. Na druhou stranu jsou ve smlouvě rovněž zakotveny podmínky pro nové majitele  !!!

Vyžadujeme trvalý kontakt s novými majiteli. V případě také pomůžeme s výcvikem, výstavami i chovem.

 


 
© Thiwahe. Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek
Tvorba stranek pro chovatele